KONST / Ramar / Ram 9411205
*
nr 941 1205
Ram
förgylld, 1800-tal, ramens innermått: 66x96
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2015
kl 21:09:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 20:15:32
1
350 kr
16/2 16:50:12
2
450 kr
16/2 19:46:31
3
500 kr
16/2 20:43:27
4
700 kr
16/2 20:50:57
5
700 kr
16/2 20:50:57
4
700 kr (Budbetjänt)
16/2 20:56:43
6
800 kr
16/2 20:57:42
4
1.000 kr
16/2 21:00:46
6
1.000 kr
16/2 21:00:46
4
1.000 kr (Budbetjänt)
16/2 21:01:24
6
1.100 kr
16/2 21:01:58
4
1.200 kr
16/2 21:03:32
6
1.400 kr
16/2 21:04:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:41
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 941 1205
Ram
förgylld, 1800-tal, ramens innermått: 66x96
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/2 20:15:32 | 1 | 350 kr |
| 16/2 16:50:12 | 2 | 450 kr |
| 16/2 19:46:31 | 3 | 500 kr |
| 16/2 20:43:27 | 4 | 700 kr |
| 16/2 20:50:57 | 5 | 700 kr |
| 16/2 20:50:57 | 4 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 16/2 20:56:43 | 6 | 800 kr |
| 16/2 20:57:42 | 4 | 1.000 kr |
| 16/2 21:00:46 | 6 | 1.000 kr |
| 16/2 21:00:46 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 16/2 21:01:24 | 6 | 1.100 kr |
| 16/2 21:01:58 | 4 | 1.200 kr |
| 16/2 21:03:32 | 6 | 1.400 kr |
| 16/2 21:04:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:41



